+90 (216) 471 2092 (Satış)  ●  +90 (262) 644 0051 (Servis)  ●  info@novi.com.tr

Çok amaçlı güneş uygulamaları

Boş çatı alanlarından açık sahalara, işletme otoparklarından bina cephelerine kadar bir çok farklı alanda güneş enerjisinden maksimum düzeyde verim elde etmenizi sağlayacak uygulamalarımıza bir göz atın.

 

Otopark Sistemleri

Otopark Sistemleri

Otopark Sistemleri
Eğer işletmenizin çevresinde gölgede kalmayan, güneş alan bir otoparkınız varsa, bu çözüm birçok açıdan çok idealdir. Otopark üzerine kurulacak paneller ile araçlarınız gölgede kalacak ve yer sistemlerinde elde edilebilen enerji üretimini aynı şekilde elde edebileceksiniz. Araçların altına park edebileceği bir yükseklikte, özel yapılar ile montaj yapılır.

Yer Sistemleri, Santraller

Yer Sistemleri, Santraller

Yer Sistemleri
Eğer çevrenizde çokça boş alanınız mevcut ise, çatı sistemine göre çok daha büyük kapasiteli bir sistem kurabilir, enerji ihtiyacınızı azaltmakla kalmaz, pozitif yönde gelir bile elde edebilirsiniz. Yer sistemleri için birçok yüksek verimli çözümlerimiz mevcuttur.

Çatı Sistemleri

Çatı Sistemleri

Çatı Sistemleri

Çatı sistemlerinde güneş panelleri binanızın çatısına en verimli alan kaplanacak şekilde yerleştirilir. Her çatı tipine göre, özel aparatlar ile güneş panellerinin sağlam bir şekilde bağlanması sağlanır.

 

Güneş Takipli Sistemler
Bu sistemlerde enerji üretim verimliliğimi maksimum düzeye çıkarmak için güneş ışınlarını dik karşılamak üzere hareket eden mekanizma kullanılır.